Halattan avize yapımı için birçok farklı yöntem vardır. Bu yöntemler arasından sizin için uygun olanı beğenip gerekli malzemeleri elde ederek işe koyulabilirsiniz. Dilerseniz dekoratif halat kablo kullanımı ile avizenin estetik değerini yükseltebilirsiniz. Halattan avize nasıl yapılır sorusuna cevap aramaya çalışacağımız bu yazımızda halattan neler yapılır sorusunun da bir yanıtı verilmiş olacaktır.

Rustik ev dekorasyonu için oldukça nitelikli sonuçlar alabileceğiniz halattan avize yapımı ile siz de salonunuzdan oturma odanıza kadar hemen her alanda ahşap ve halat ikilisini kullanarak mükemmel dekoratif sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunun için öncelikle nasıl bir avize yapacağınıza karar vermelisiniz. Verdiğiniz karara ve modele uygun malzeme temininde bulunduktan sonra işleme başlayabilirsiniz.

Halattan avize yapımı için gereken malzemelerin başında dekoratif halat kablo gelmektedir. İçinden elektrik kablosu geçen bu materyalin duya bağlanması gerekir. Temelde halattan avize yapımı için bu ürünün kullanılması çok daha pratik sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Örneğin halattan avize yapımı için çok pratik olan şu yöntemi uygulayabilirsiniz: Avizeyi kullanacağınız odanın aydınlatılması için gerekli sayıdaki ampulu ve güç oranını belirleyin. Edison ampul ya da LED ampul kullanabilirsiniz. Bu tercihte istediğiniz etkinin elde edilmesi önem taşımaktadır. Halat kablo sayısı da ampul sayısı ile eşit olacaktır. Burada dekoratif halat kablo seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı kabloların uzunluğudur. Aynı uzunluk seviyesinde istemediğiniz kabloları dilerseniz düğüm yaparak da kullanabilirsiniz. En uzun halat kablonun rahatsızlık vermeyecek yükseklikte olmasına dikkat etmelisiniz.

Dekoratif Halattan Avize Nasıl Yapılır?

Halattan avize nasıl yapılır sorusunun cevabını aramaya devam ediyoruz. Halat kablo ve ampul sayısı belirlendikten sonra bunların konumlandırılacağı ahşap ve dekoratif özelliği ön planda olan bir platform sağlamak gerekecektir. Bu platform için isterseniz bir ağaç dalı, ebatları uygun kütük, yuvarlak ahşap bir halka kullanabilirsiniz. Bu kullanım öncesi platformun mutlaka zımpara, boya ve vernik işlemlerinden uygun olanlar ile düzenlenmesi gerekecektir Aksi halde istenilen kaliteli görünüm yakalanamayabilir.