İade yapmak istediğiniz ürün/ürünlerde iade sürecinizi aktif olarak takip etmenizi sağlayan sistemdir.

Deccort.com üyeliğinize giriş yapınız. “Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişiniz için ekranda çıkan kodu ve ilgili kargo firmasını not alınız. Müşteri hizmetlerimizi arayarak iade sebebini belirterek onay alınız. Aldığınız onay sonucunda kargo ücreti size ait olmak üzere iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.

İade 7 gün geçerlidir.

İadenizi kargo firmasına teslim ettikten sonra, “Hesabınız”da yer alan “Siparişlerim” listesinden ilgili siparişinizin “Sipariş Detayı” sayfasında takip edebilirsiniz.

“Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınızdan itibaren 7 gün’dür. İade işlemlerinin başlaması için iade etmek istediğiniz ürünün 7 gün içinde depomuza ulaşması gerekmektedir.

İade etmek istediğiniz ürünün ambalajının hasar görmemiş, kullanılmamış; barkodunun zedelenmemiş, kopmamış olması gerekir.
İade etmek istediğiniz ürün/ürünleri orijinal kutusu ve tüm aksesuarları ile göndermelisiniz. Tek kullanımlık, hızlı bozulan, son kullanma tarihi geçme olasılığı taşıyan ürünlerde yasa gereği cayma hakkı kullanılamaz.

“Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınızdan itibaren 7 gündür. İade işlemlerinin başlaması için iade etmek istediğiniz ürünün 7 gün içinde depomuza ulaşması gerekmektedir.

İrsaliyeli Faturanızı bulamıyorsanız; faturanızın iptali gerçekleşemeyeceğinden iadeniz mümkün olmayacak ve iadeniz tarafımızdan kabul edilmeyecektir.

Evet. İadenizin kargo bedeliniz siz ödeyeceksiniz.

İade ettiğiniz ürünle ilgili tüm işlemler, ürününüz depomuza ulaştıktan sonra 24 saat içinde başlatılır ve 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır. İade süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler e-posta gönderilerek yapılır. İade tutarınızın ekstrenize yansıma süresi, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.

Problem yaşadığınız ürünü, talebinizle ve problem sebebinizle beraber iletişim kanallarımıza bilgilendirme yapabilirsiniz. Çözüm için gerekli tüm çabayı sarf edeceğimizden kuşkunuz olmasın.

İadeniz depomuza ulaşıp işleme alındığı anda e-posta  yolu ile bilgilendirilirsiniz. İade işlemleri tamamlandığında da aynı şekilde bilgilendirme yapılır.

Taksit seçeneği kullanarak yapmış olduğunuz siparişlerin iadesi, taksit seçeneğini kullanmış olduğunuz bankaya tek seferde yapılır. Ancak banka size iadenizi taksitli bir şekilde yapabilir.

Promosyon kodu kullandığınız alışverişlerin iadesinde promosyon kodunuz Deccort hesabınıza geri tanımlanır. Ancak promosyon kodunun tekrar tanımlanabilmesi için, kullandığınız kodun son kullanma tarihinin geçmemiş olması gerekmektedir.

Chip para kullanımınızda kullandığınız chip para tutarı bankanıza iade edilir. Ancak chip paranın kullanma tarihi geçmiş ise banka size chip para iadenizi gerçekleştirmeyebilir.

Sepetinizde kampanyadan (veya alışverişiniz ile birlikte kazanılmış hediye çeki, indirim vb) faydalanarak satın aldığınız ürünü iade ettiğinizde, kalan sepet tutarınız kampanya asgari tutarının altına düşerse faydalandığınız indirim tutarı düşülerek iadeniz yapılır.

Kapıda ödeme siparişlerinizin iadelerini yapmak için diğer siparişlerinizde olduğu gibi İrsaliyeli fatura ile birlikte kargo firmasına ürünü teslim edebilirsiniz.

Ürünün depoya girişi yapıldıktan sonra 24 saat içinde iadeniz banka hesabınıza iade edebilir.

Kapıda kredi kartı ile ödeme iadeleri: kapıda kredi kartı alışverişlerinizin iadeleri kapıda ödeme sırasında kullanmış olduğunuz karta otomatik olarak iade edilecektir. İadelerin hesabınıza yansıma süresi bankadan bankaya değişiklik gösterebilir, bu süre 20 günü bulabilir.
Kapıda nakit ödeme iadeleri: kapıda nakit alışverişlerinizde iadenizin hesabınıza aktarılması üç iş günü içinde gerçekleşir.

Kapıda Ödeme hizmet bedeli, aracı kargo şirketinin ekstra vermiş olduğu hizmete karşılık almış olduğu bir bedel olması sebebiyle iade edilememektedir.

Siparişinizi, sitemizin İletisim bölümünden bize mesaj göndererek veya 0 850 333 82 49 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak iptal edebilirsiniz. Para iadeniz üç iş günü içerisinde hesabınıza yansıtılır.

İletişim bölümünden bize mesaj göndererek ya da 0850 222 30 90 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak fatura talebinizi iletebilirsiniz.
Siparişinizi kargoya teslim ettiğimizde size e-mail ve sms ile bilgi paylaşıyoruz
  • Gönderiyi teslim eden veya teslim alan kișinin görevlilerimize, TC kimlik kartı veya TC nüfus cüzdanı, TC sürücü belgesi veya pasaport, temsilci ise yetki belgesi (yabancı uyruklular için pasaport, uluslararası geçerliliği olan muadili belge veya TC yetkili mercilerince verilmiș kimliği tespite yarayan belge) ibraz etmesi zorunludur.
  • Göndericinin bilgileri (gerçek kiși ise adı-soyadı, adresi, TC Kimlik numarası, telefon numarası; tüzel kiși ise tam ünvanı, Vergi Kimlik Numarası-VKN veya Merkez Sicil Kayıt Sistemi Numarası-MERSİS ile adresi ve telefon numarası) ya da Gönderiyi teslim eden kișinin bilgileri(adı-soyadı, TC Kimlik numarası, adresi ve telefon numarası) ile Alıcının adı-soyadı/ünvanı ve açık adres bilgileri kayıt altına alınır
  • Gönderinin içeriği kayıt altına alınır.
  • Bilgilerin verilmemesi halinde gönderi kabul edilmez.
  • Gönderiler, gönderici huzurunda kontrol edilerek kabul edilir. (Haberleșme gönderileri ve sözleșme kapsamında fatura veya irsaliyeli tașıttırılan gönderiler kural olarak kontrol edilmez, ancak bunlardan içerisinde yasak madde bulunduğundan șüphelenilen gönderiler de göndericiye açtırılarak kapsamı kontrol edildikten sonra kabul edilir.)
  • Göndericinin söz konusu kontrole razı olmaması halinde gönderi kabul edilmez.
İlgili mevzuat uyarınca; Hizmet sağlayıcılar (posta-kargo firmaları) tarafından, posta gönderilerinin alıcıya teslimi aşamasında; asgari olarak; teslim alanın, adı-soyadı, TC kimlik numarası (yabancı uyruklular için pasaport numarası, uluslararası geçerliliği olan muadili belgenin numarası veya TC yetkili mercilerince verilmiş kimliği tespite yarayan belge numarası) kayıt altına alınır ve gerektiğinde ilgili mercilere sunmak üzere gizliliği sağlanarak en az iki yıl süreyle saklanır. Alıcının kimlik bilgilerini vermek istememesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir. Gönderilerin alıcıya teslimi așamasında; teslim alanın görevlilerimize, TC kimlik kartı veya TC nüfus cüzdanı, TC sürücü belgesi veya pasaport, temsilci ise yetki belgesi (yabancı uyruklular için pasaport, uluslararası geçerliliği olan muadili belge veya TC yetkili mercilerince verilmiș kimliği tespite yarayan belge) ibraz etmesi zorunludur.Alıcının kimlik bilgilerini vermek istememesi durumunda gönderi teslim edilmez, göndericisine iade edilir.
Deccort, kargo gönderimlerinde Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ve UPS ile çalışmaktadır. Siparişilerinize ait kargolar Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ve UPS aracılığı ile belirttiğiniz adrese teslim edilir.
Tüm gönderiler adrese ve ilgili şahısa teslim edilir. Kargo şubesinden mal/ürün teslimatı yapılabilir. Alıcının adreste olmaması durumunda bir yakınına kimlik bilgilerinin kontrolünden sonra teslimat yapılabilir.
Türkiye’nin tüm noktalarına ürün teslimatı yapabilmektedir. Eğer bulunduğunuz yerde kargo acentesi mevcut değil ise Mobil Bölgelerden belirli günlerinde size ürün teslimi yapılır.
Sadece Türkiye sınırları içerisinde belirtilen adreslere teslimat yapılmaktadır.
Siparişinizi sitemizin iletişim bölümünden bize mesaj göndererek ya da dilerseniz 0850 333 82 49 numaralı telefondan çağrı merkezimize ulaşarak iptal edebilirsiniz. İadeniz 48 saat içerisinde kredi kartınıza yapılır.
İadenizi Yurtiçi Kargo, MNG Kargo ve UPS noktalarından gönderebilirsiniz. Siparişim bana hasarlı/kırık bir şekilde geldi, ne yapmalıyım? Kolinin dışında hasar olması (yırtık, ıslanmış gibi) durumunda “Hasar tespit tutanağı”, kolinin içinde hasar söz konusu ise “Durum tespit tutanağı” tutturmanız gerekmektedir, gerekli tutanakları kargo görevlisinden talep edebilirsiniz. Eğer görevli yanınızdan ayrıldıktan sonra durumu fark ederseniz ilgili şubeye gidip durumu bildirerek tutanak tutulmasını talep edebilirsiniz (Teslimat sonrası Hasar/Durum tespit tutanağı tutulması kargo şubesi inisiyatifindedir). Durum/Hasar tespit tutanağınız ile müşteri merkezini arayarak ürün iade ya da değişim talebinde bulunabilirsiniz. Ürünün depomuzda olması durumunda değişim talebiniz gerçekleştirilir, ürün stoklarda yok ise iade işlemi yapılır. Tarafınıza hasarlı olarak ulaştığını bildirdiğiniz söz konusu ürününüz için tutanağınız yok iadeniz kabul edilmeyecektir. Ancak muhtemel olumsuzlukları önlemek adına, ürünlerinizi Yurtiçi, MNG ve UPS kargo görevlesinin yanında açarak, tarafınıza hasarlı ürün gönderimi söz konusu olduğu taktirde kargo görevlisine Durum/Hasar tespit tutanağı tutturmanız gerekmektedir.
Siparişiniz Yurtiçi, MNG ve UPS Kargo tarafından resmi tatiller hariç iş günlerinde 09:00 – 18:00 saatleri arasında teslim edilmektedir.
Siparişinizin durumunu kontrol etmek için ana sayfada yer alan “Hesabım” (üyelik ad soyadınız) sekmesine tıklayarak, ‘’Siparişlerim’’ bölümünden siparişinizi kontrol ediniz. Sipariş numaranız ile birlikte ilgili yeni adresinizi iletmek için çağrı merkezimizi arayabilir ya da iletişim bölümünden e-posta gönderebilirsiniz. “Kargoya teslim edildi” durumundaki siparişiniz için ise adres değişikliği işlemi tarafımızca yapılmaktadır. Güncel adres bilginiz kargo firmasına ileterek adres değişikliği yapılacaktır.
Siparişinizin durumunu kontrol etmek için ana sayfada yer alan “Hesabım” (üyelik ad soyadınız) sekmesini tıklayarak, “Siparişlerim” bölümünden siparişinizi kontrol ediniz. Sipariş numaranız ile birlikte yeni alıcı bilgilerinizi iletmek için çağrı merkezimizi arayabilir ya da iletişim bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.
Resmi tatil günlerinde kargo firmamız teslimat yapmamaktadır.
Siparişleriniz için hediye notu uygulamamız bulunmaktadır.
Her ürünün satış fiyatına KDV dahildir.
Siparişiniz size ulaştıktan sonra 1 hafta içerisinde değişim işlemi yapabilirsiniz.
Visa, MasterCard ya da American Express kredi kartları ve bankanıza bağlı bir sanal kart ile alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca, havale, eft, kapıda ödeme ve kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneklerimiz de bulunmaktadır.
3D Secure Sistemi’nde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.
Bankanızda kayıtlı GSM numaranıza SMS ile gönderilen şifrenizi, satın alma sırasında şifre girme ekranına girerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.
Siparişinizi tamamlama aşamasında ödeme bilgilerinizi shopier.com adresinde girmenizin ardından bankanıza kayıtlı GSM numaranıza SMS ile 3D Secure şifreniz yönlendirilecektir.
Kredi kartı ödemeleri Sabancı Holding iştiraki olan shopier.com üzerinden 3D secure yöntemi kullanılarak güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir. Kart bilgileriniz hiçbir şekilde tarafımızca tutulmamaktadır.
Havale ve EFT ile ödeme seçeneğimiz bulunmaktadır.
Deccort.com üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartlarına taksit imkanı bulunmaktadır. 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26 ncı maddesinin sekizinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. Bu süre; kuyumla ilgili harcamalarda dört ay, elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında altı ay, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda, sağlık ürünü alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde ve vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, *kozmetik*, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.
Siparişinizdeki ürünlerinizi, adresinize daha hızlı ulaştırmak adına büyük ebatlı ürünler ve üretici firmanın tercih ettiği kargo firması ile gönderilen ürünler dışında diğer ürün gruplarında Kapıda Ödeme seçeneği kullanabilirsiniz.
500 TL’ye kadar vereceğiniz siparişlerde kapıda ödeme seçeneği bulunmaktadır.
Kapıda Ödeme hizmet bedeli 8,99 TL olup, kapıda nakit ödeme ya da kredi kartı ile ödeme alınmaktadır.
Hizmet bedelinin iadesi yapılmamaktadır.
Kapıda nakit ödeme siparişiniz ile ilgili iade işlemi ürününüz depomuza ulaştığı andan itibaren 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır. Kapıda nakit ödeme siparişinizde iadeniz TR ile başlayan 24 rakamlı IBAN numarası ve IBAN numarasının yasal sahibinin ismini sisteme girerek iadenizi hesabınıza yapabilirsiniz. Kapıda kredi kartıyla ödeme siparişiniz ile ilgili iade işlemi ürününüz depomuza ulaştığı andan itibaren 1 hafta içerisinde sonuçlandırılır. Ürünleriniz bize ulaştığında ve iade süreciniz tamamlandığında sistemimizde kayıtlı telefon numarası / e-mail adresi bilgilerinize, e-mail gönderilir. İadenizin kredi kartınıza yansıma süresi bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.
Kapıda ödeme hizmetini, Yurtiçi, MNG ve UPS Kargo sağlamaktadır.
Kapıda ödeme seçeneğinde Kredi kartları ile taksitli alışveriş yapamazsınız.
Deccort.com üye olmak için ana sayfamızdan ilgili sayfalarda ‘ÜYE OL’ seçeneğini tıklayarak açılan sayfadaki ilgili alanları doldurup sayfanın altında yer alan ‘KAYDET’ butonuna basmanız yeterlidir.
Deccort üyesi olmak tamamen ücretsizdir.
Üyeliğinizin hemen aktif olmaktadır.
Talebinizi iletmek için Müşteri Hizmetlerimiz aracılığıyla bize ulaşabilir ya da ‘iletişim’ bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.
Üyelik iptal talebinizi iletmek için iletişim adresimize e-posta gönderebilirsiniz ya da üyelik durumunuzu güncelleyebilirsiniz.
Promosyon kodunuzu “Sepetim” sayfalarının sol tarafında yer alan “Have A Promotional Code?” başlığı altında “Kupon Kullan” alanından kullanmak istediğiniz promosyon kodunu girerek kullanabilirsiniz.
Bir siparişinizde en fazla 1 adet hediye çeki kullanabilirsiniz.